Poradnik wódka na wesele. Jaką wódkę kupić na wesele?

Nie ma wątpliwości, że na polskich stołach weselnych wódka jest znakiem firmowym.

 

Pary Młode stoją przed dużym dylematem jaką wódkę wybrać i wszystkim dogodzić co nie jest łatwym zadaniem. Czynników wpływających na wybór wódki weselnej jest wiele.

 

Po pierwsze decydujemy czy wybieramy wódkę klasy Premium, czy Top Premium.

 

Wódki klasy Premium, to: Stock Prestige, Adam Mickiewicz, Słowacki, Sienkiewicz, Ogiński, Biały Bocian, Wyborowa, Strumbras, Pan Tadeusz, Nemiroff Original, Nemieroff de Luxe, Puławski, Wataha.

 

Wódki Top Premium, to: Amundsen, Finlandia, Ostoya, Smirnoff Black, Chopin.

 

Po drugie, wybierając wódkę na wesele zastanawiamy się czy wybieramy z dozownikiem czy bez. To istotna sprawa pod względem technicznym polewania weselnej do kieliszków. Dozownik sprawia, że łatwo się nalewa, a po „paru głębszych” nie rozlewamy i nie marnujemy wódki.

 

Przykładowe wódki z dozownikiem to Stock Prestige, Amundsen, Nemiroff de Luxe, Finlandia, Strumbras, Smirnoff Black, Nemiroff Orginal.Kolejnym, decydującym elementem przy wyborze wódki weselnej jest jej wygląd. Kształt butelki, kolor, faktura, grubość szkła to wszystko wpływa na estetykę stołów weselnych. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym, o tym, że to Para Młoda jest głosem decydującym i to Wam musi przede wszystkim smakować i podobać się wódka na Waszym weselu